Historia Wiadomości branżowe, Polityka

Jutro Dzień Ochrony Praw Podatników

Jutro już po raz czwarty zorganizowany zostanie Dzień Ochrony Praw Podatnika – dzień, w którym mówi się o prawach i przywilejach podatników. Eksperci obnażą wady i niedoskonałości systemu fiskalnego oraz ogłoszą i podpiszą Deklarację Praw Podatnika – dokument, który w przyszłości ma się stać obowiązującym prawem

18 maja w Warszawie odbędzie się konferencja środowisk akademickich, doradców podatkowych, przedstawicieli organizacji gospodarczych, urzędów państwowych i  ministerstw. Jej uczestnicy przedstawią Deklarację Praw Podatnika – swoisty dekalog praw, które powinny być egzekwowane i przysługiwać  podatnikom w relacjach z urzędami i urzędnikami. Nastąpi uroczyste podpisanie deklaracji, a doc. dr Witold Konieczny w imieniu organizatorów ogłosi rozpoczęcie akcji zbiórki podpisów pod Deklaracją oraz działania zmierzające do złożenia jej w postaci projektu ustawy.

Konferencję zakończy dyskusja panelowa „Podatnik – gatunek zagrożony wyginięciem”, której zapis będzie niebawem dostępny na stronach Wydawnictwa Wiedza i Praktyka oraz Dnia Ochrony Praw Podatnika.

Następny Dzień Ochrony Praw Podatnika zorganizowany zostanie za rok. Jego organizatorami są Wydawnictwo Wiedza i Praktyka i Oficyna Prawa Polskiego przy współudziale Krajowej Izby Doradców Podatkowych i  Centrum  Dokumentacji i Studiów Podatkowych.

 

 

Similar Posts