Wiadomości branżowe, Polityka

WPROST: I Bóg stworzył kobietę. Anna Grodzka

Teaser

Za swoich męskich czasów kochający mąż, działacz Zrzeszenia Studentów Polskich, SdRP i SLD, i - jak mówią jego dawni kumple – flirciarz, a nawet pies na baby. W najnowszym numerze tygodnika – czy Anna Grodzka zostanie wicemarszałkinią Sejmu?  

Ponadto we WPROST: Krystyna Pawłowicz, nowa gwiazda PiS, zawiodło całe państwo - debata WPROST o katastrofie smoleńskiej, w dziale Historia – generał Ciastoń – świadek Wałęsy, a w kulturze – raport o polskim hip-hopie. W numerze także gwiazdorskie życie po życiu – rozmowa z Szymonem Majewskim.   

Jeśli zostanę wicemarszałkinią, to nie będę nikogo udawać. Mam świadomość, że wstecznemu mentalnie parlamentowi robię pewien problem. Ale niech ten problem posłowie rozwiązują publicznie – deklaruje na łamach WPROST Anna Grodzka, kandydatka ruchu Palikota na wicemarszałka Sejmu. Dawni koledzy pamiętają ją jeszcze jako mężczyznę. Był przystojnym facetem. Babki go uwielbiały – wspomina kolega z czasów partyjnych w SdRP. Inny dodaje: – Dla mnie zawsze będzie Krzyśkiem. Koledzy z Ruchu Palikota twierdzą, że jest bardzo kobieca. W rozmowie z WPROST sama Grodzka podkreśla, że walczy o zmianę mentalną, otwartość. Mogę wsadzić kij w mrowisko. (…) To jest prowokacja w tym sensie, żebym przestała być dziwowiskiem. Czuję, że mogę przez to budować solidarność między ludźmi, budować otwarte, tolerancyjne społeczeństwo – mówi. Na razie w Sejmie ma więcej przeciwników niż zwolenników. Z posłanka Anną Grodzką rozmawia Magdalena Rigamonti.

Na łamach WPROST także bohaterka drugiej strony sceny politycznej. Z Jarosławem Kaczyńskim łączy ją wiele. Nie tylko przywódcze usposobienie. Jak sama przyznaje, nie umie posługiwać się komputerem, nie umie wysłać esemesa, nie ma prawa jazdy, nie umie pływać, a konto założyła parę lat temu, gdy nie chciano jej już wypłacać honorariów w gotówce. Przez całe życie mieszkała z rodzicami w PRL-owskim czteropiętrowym bloku w Ursusie. Ojciec zmarł 15 lat temu, ona sama opiekuje się 90-letnią matką. To jej pierwsza kadencja jako posłanki, chociaż przez lata była sejmowym ekspertem. Trzykrotnie była kandydatem PiS do Trybunału Konstytucyjnego, ale przepadała. Gdy zaczyna o czymś opowiadać, od razu się nakręca, podnosi głos, gestykuluje. O nowej gwieździe Prawa i Sprawiedliwości, posłance Krystynie Pawłowicz, we WPROST piszą Amelia Panuszko i Piotr Śmiłowicz.

W najnowszym WPROST, po raz pierwszy na łamach, DEBATA WPROST. Tomasz Sekielski, Sylwester Latkowski, Robert Mazurek, Michał Majewski, P:iotr Śmiłowicz, Tomasz Terlikowski, Konrad Piasecki, Paweł Reszka, Wiktor Świetlik, Roman Kurkiewicz dyskutowali w siedzibie WPROST o podziałach wokół śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej. Punktem wyjścia była dyskusja na temat dwóch filmów opowiadających historię o tym, co się wydarzyło w Smoleńsku. Jeden z nich to „Śmierć prezydenta” produkcji kanadyjskiej, wyemitowany przez National Geographic. Drugi - „Anatomia upadku” Anity Gargas. Znowu przekonaliśmy się, że społeczeństwo jest podzielone. Zastanawialiśmy się w redakcji, czy ten podział będzie kiedykolwiek możliwy do zasypania – mówi naczelny WPROTS Sylwester Latkowski. I pyta m.in. Czy to nie my, dziennikarze, dolewaliśmy oliwy do ognia? Gdybyśmy naprawdę od początku robili to śledztwo, to – nawet jak tu wszyscy siedzimy, obie sekty naraz na kupie – nie doszlibyśmy do żadnego wspólnego wniosku. Był niewiarygodny burdel, odpowiedzialność polityczna jakaś tam, ale nie mamy żadnego dowodu na zamach – odpowiada Robert Mazurek. Debata WPROST- na łamach tygodnika oraz na www.wprost.pl.

Debata WPROST to nie jedyna nowa propozycja tygodnika WPROST. W najnowszym wydaniu pojawił się także dział WPROST HISTORIA. Na początek - o generale Władysławie Ciastoniu, szefie SB w latach 1981-86. 88-letni Ciastoń ma być świadkiem w procesie toczącym się przed Sądem Apelacyjnym w Gdańsku, który byłemu działaczowi Wolnych Związków Zawodowych Krzysztofowi Wyszkowskiemu wytoczył Lech Wałęsa za nazwanie go tajnym współpracownikiem SB o kryptonimie „Bolek”. Generał Ciastoń ma zeznać, czy to prawda. Co powie? Na pewno nie prawdę, ale to, co będzie mu się opłacało powiedzieć – pisze Anna Bogusz. „Ciastoń – świadek koronny Wałęsy” - w najnowszym WPROST.

Na łamach WPROST debiutuje także inny nowy cykl – Raport WPROST. W tym tygodniu – kultura i raport o polskim hip-hopie. Uliczna muzyka czarnych gett już drugą dekadę święci popularność w Polsce. Mimo że przez niektórych uważany za chwilową modę, hip-hop nadal pozostaje jednym z najbardziej wpływowych, dochodowych i popularnych gatunków. Albumy takich artystów jak Slums Attack, Sokół, Donatan, Zeus, B.R.O., Hemp Gru, Pezet, Onar, Bisz czy Miuosh bez problemu dostają się na wysokie miejscach oficjalnej listy sprzedaży płyt w Polsce. Prawie nieobecny w mediach głównego nurtu, hip-hop nie jest środowiskowo niszowym zjawiskiem, lecz ogromną kulturą, która przeszła do kanonów muzyki popularnej. Jest jedynym gatunkiem muzycznym, który się ciągle rozwija. Skąd ta ciągła popularność? „Tu jest Polska” – raport w najnowszym wydaniu tygodnika WPROST. 

Na łamach WPROST również rozmowa z Szymonem Majewskim. Dźwigałem złotą kulę. W pewnym momencie stała się srebrna, a potem brązowa i zaczęła śmierdzieć - tak mówi o przygodzie z TVN. Dzisiaj jego program w Internecie ogląda 10 tys. osób. To jest absolutny powrót do tego, co robiłem lata temu. Pamiętam, jak pisałem na kartkach „Słów gięcie cięcie” i odbijałem teksty dla aktorów na kalce. Teraz też siedzę, wymyślam i zbieram baty. I dokładnie wiem od kogo. Bo w tym Internecie fajne jest to, że od razu wiadomo, który skecz się podoba, w której minucie ludzie uciekają – podkreśla w rozmowie z dziennikarką WPROST. Rozmowa z Szymonem Majewskim – w najnowszym numerze WPROST.

Ponadto we WPROST m.in.:

- Kapitan Woźniak to pierwszy żołnierz GROM, który zginął, jak to dyplomatycznie mówią politycy i sami żołnierze, w strefie działań wojennych, w czasie wypełniania obowiązków służbowych. Dlaczego zginął – docieka na łamach WPROST Magdalena Rigamonti.

- Prowokacjami zajmują się osoby, które nie mają nic lepszego do zaproponowania. Ja robię filmy – mówi Małgośka Szumowska. Jej najnowszy film, „W imię”, będzie miał światową premierę na rozpoczynającym się w czwartek festiwalu filmowym w Berlinie. Wywiad z reżyserką – w tygodniku WPROST.

- Joanna Przetakiewicz to kobieta pracująca. Kilka miesięcy temu była w Dubaju, by sprawdzić możliwości otwarcia tam biznesu. Potem w tym samym celu odwiedziła Chiny. Następnie obrała kurs na Riwierę Francuską. Teraz trwają

przygotowania do pokazu najnowszej kolekcji w Londynie. „Joanna w świecie mody” w tekście Tomasza Molgi.

- Tymczasem do Londynu przeciętnemu Polakowi coraz trudniej dojechać. Na granice wróciły kolejki. Ale powtarzanie, że „wszystkiemu winna jest Unia i imigranci zabierający pracę Anglikom, szczególnie Polacy” – to ostatnia deska ratunku dla rządu Davida Camerona.  O „Małej bitwie o Anglię” pisze Cezary Michalski.  

- Dwa tygodnietemu kula snajpera zabiła króla rosyjskiej mafii, Asłana Usojana, kończąc tym samym epokę bandytyzmu rodem z ZSRR.Po zabójstwie rosyjskiego ojca chrzestnego rozpoczęła się wojna o podział wpływów. „Koniec prawdziwie ruskiej mafii” w korespondencji Wiktora Batera.

- Thorgal” to cztery serie komiksowe, 40 albumów przełożonych na kilkanaście języków, setki tysięcy fanów na całym świecie. W Polsce ukazał się właśnie najnowszy album – „Trzy siostry Minkelsönn”, pierwsza część nowego cyklu „Thorgal: Młodzieńcze lata”.

Nowy numer WPROST w kioskach od poniedziałku, 4 lutego 2013 r. E-wydanie tygodnika – w niedzielę o godz.20. E-wydanie jest dostępne na stronie tygodnika (ewydanie.wprost.pl) oraz u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. na witrynach e-kiosk (www.e-kiosk.pl), eGazety (www.egazety.pl) oraz Nexto (www.nexto.pl).

*****

Tygodnik WPROST to jeden z wiodących ogólnopolskich tygodników społeczno-informacyjnych. Ukazuje się od 1982 r. Wydawcą tygodnika WPROST jest Agencja Wydawniczo-Reklamowa WPROST. Jej większościowym udziałowcem jest Platforma Mediowa Point Group SA. Redaktorem naczelnym WPROST jest Sylwester Latkowski. Tygodnik WPROSTjest jednym z najczęściej cytowanych mediów i od trzech lat pozostaje najczęściej cytowanym tygodnikiem w Polsce.

Przydatne linki:

WPROST na Youtube - http://tnij.org/wprost_tv

WPROST na Facebooku - http://tnij.org/wprost_fb

Czytaj WPROST na FB - http://tnij.org/wprost_na_fb

WPROST na Twitterze - http://tnij.org/wprosttweet

Popularne skróty Twittera - http://tagdef.com/tt

WPROST w Apple Store - http://tnij.org/wprost_w_itunes

WPROST w Google Play - http://tnij.org/wprost_w_googleplay

Naczelny WPROST na Twitterze - http://tnij.org/ublt

Naczelny WPROST na Facebooku - http://tnij.org/ublu

Blogi WPROST - http://www.wprost.pl/blogi/

WPROST - http://www.wprost.pl  

< 233642" >
Źródło Platforma Mediowa Point Group SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy